Zamknij

Powstanie nowe województwo w Polsce? Premier: Temat cały czas istnieje

Redakcja
29.08.2018 18:44
Mateusz Morawiecki
fot. PAP

Zintensyfikujemy konsultacje w sprawie powstania 17. województwa na mapie Polski - zapowiedział w środę w Koszalinie premier Matusz Morawiecki. Jak dodał ostateczne decyzje w tej sprawie mają być oparte właśnie o konsultacje społeczne.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Premier pytany o pomysł powstania województwa środkowopomorskiego odpowiedział, że "temat województwa środkowopomorskiego cały czas istnieje".

- Doskonale pamiętamy, czego życzą sobie przede wszystkim mieszkańcy Koszalina i prowadzimy, a teraz nawet zintensyfikujemy prowadzenie konsultacji społecznych również w powiatach otaczających Koszalin, w tym Słupsk, w samym Słupsku, bo wiem, że pomysł tego dotyczył - zadeklarował Mateusz Morawiecki.

Powstanie nowe województwo? 

- Chcemy oprzeć tutaj nasze ostateczne decyzje o zdanie mieszkańców, czyli na bazie szeroko prowadzonych konsultacji - dodał szef rządu.

Zobacz także

Morawiecki podkreślił, że do Koszalina przesuwane są obecnie m.in. takie jednostki jak Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, czy przedstawicielstwa Polskiej Spółki Gazownictwa. - To jest trend, to jest kierunek, który staramy się wzmacniać - zaznaczył premier.

Utworzenie trzeciego województwa na Pomorzu zapowiadali w trakcie kampanii przed wyborami parlamentarnymi politycy PiS. Nieoficjalnie mówiło się również o powstaniu województwa częstochowskiego.

CZYTAJ TAKŻE: PiS wybrał kolejnych kandydatów na prezydentów miast

RadioZET.pl/PAP/DG