Zamknij

Jako chłopiec walczył w Powstaniu Warszawskim. Teraz nie ma na leki

Redakcja
09.07.2017 11:51
Powstaniec Warszawski Zdzisław Pietrzykowski jest chory. Prosi o pomoc
fot. Facebook

Zdzisław Pietrzykowski walczył w Powstaniu Warszawskim. Obecnie jest chory i nie stać go na leki. Na warszawskich ulicach rozkleja ogłoszeniaz prośbą o pomoc

Zdzisław Pietrzykowski ma 89 lat. W Powstaniu Warszawskim uczestniczył jako łącznik o pseudonimie "Alek". Pan Zdzisław cierpi na choroby serca, reumatyzm i tętniaka. Nie jest w stanie samodzielnie sfinansować zakupu leków. Szukając ludzi dobrej woli zaczął rozwieszać na ulicach kartki z prośbą o pomoc.

- Jako chłopiec uczestniczyłem w Powstaniu Warszawskim. Jestem chory na serce, tętniaka, reumatyzm, mam 89 lat. Żona chora na cukrzyce, kręgosłup, tarczycę, wątrobę, proszę o wsparcie na leki na życie - czytamy na jednym z skserowanych ogłoszeń, które można zobaczyć w Warszawie.

Zobacz także

Powstańca odnaleźli dziennikarze portalu Warszawa w Pigułce. Jak napisali, pan Zdzisław nie traci pogody ducha i wierzy, że będzie dobrze, „jest Polakiem, żyje tutaj i w co innego ma wierzyć”.

Poza problemami zdrowotnymi, małżeństwo Pietrzykowskich ma także kłopoty z mieszkaniem i grozi im eksmisja. Potrzebna jest pomoc prawnika. Wkrótce ruszyć ma elektroniczna zbiórka środków finansowych. Można także przekazywać dary rzeczowe do mieszkania Pietrzykowskich przy ul. Kwiatowej 27A m. 3.

RadioZET.pl/Facebook/Warszawa W Pigułce/maal