Podwyżki na Allegro od 1 sierpnia. Nawet o 250 proc. Oto szczegóły

Redakcja
19.07.2017 17:35
Podwyżki na Allegro od 1 sierpnia. Nawet o 250 proc. Oto szczegóły
fot. Allegro

Będzie drożej na Allegro. Największa platforma handlowa w polskim internecie poinformowała, że od 1 sierpnia zwiększa ceny za wystawianie i wyróżnianie ofert. Sprzedawcy zapłacą nawet 250 proc. więcej niż do tej pory.

Informacja o zmianach i podwyżkach została podana w formie nowego regulaminu na stronie Allegro. Zgodnie z nim - od 1 sierpnia opłaty za promowanie aukcji będą naliczane w 10-dniowych cyklach. – Nowe, cykliczne naliczanie opłat pozwoli Ci łatwiej zarządzać promowaniem w trwających ofertach, szczególnie w opcji "do wyczerpania przedmiotów". Dzięki niemu uprościmy widok opłat w „Historii” – czytamy w nowym regulaminie Allegro.

Zmiany w serwisie

Ponadto oferty 14-dniowe wznawiane po 1 sierpnia zastąpimy 20-dniowymi (kup teraz) lub 10-dniowymi (licytacje). Pozostałe czasy trwania ofert będą obowiązywać nadal.

Zagłosuj

Sprzedajesz coś na Allegro?

Liczba głosów:

Więcej zapłacą sprzedający

Najbardziej odczuwalne podwyżki dla sprzedawców zaplanowane są za wystawianie i wyróżnianie swoich ofert. Ceny od 1 sierpnia wzrosną o 250 proc. To szczególnie zła wiadomość dla użytkowników, którzy w serwisie Allegro prowadzą swoją działalność zawodową. – Żeby zobrazować problem: dla mnie, po wstępnych przeliczeniach, wzrost opłat oznacza wzrost miesięcznego rachunku wobec Allegro o około 3200zł netto miesięcznie - z poziomu 4800 do 8000zl netto (dane z czerwca 2017) – pisze jeden z użytkowników portalu Wykop.

Dokładny opis zmian, które wchodzą 1 sierpnia 2017 r., dostępne są na stronie głównej Allegro w zakładce >> AKTUALNOŚCI <<

OTO STANOWISKO ALLEGRO W SPRAWIE ZMIAN:

Sprawa dotyczy bardzo wąskiego kręgu sprzedających. Wyróżnione oferty w modelu sklepowym stanowią 1,2 proc. wszystkich ofert wystawionych w serwisie w ciągu ostatnich 30 dni - to pokazuje skalę zjawiska. 

Jednocześnie od 1 sierpnia zmniejszamy wysokość opłat za wystawianie w wielu kategoriach właśnie w modelu sklepowym, a w kolejnych miesiącach całkowicie je zlikwidujemy. Koszty wystawiania także wpływają na ogólny bilans kosztów prowadzenia profesjonalnej działalności na Allegro. 

Zmiana, którą wprowadzamy do 1 sierpnia dotyczy modelu naliczania opłat za opcje promowania. Za opcje promowania będą naliczane opłaty za każde 10 dni ich obecności na listingu produktów. Nic nie zmienia się w stosunku do obecnych warunków podstawowego cennika allegro. 

Tak więc zmiany prowadzące do ujednolicenia warunków dla wszystkich sprzedających na Allegro mogą mieć wpływ na niektórych użytkowników prowadzących sklep na Allegro, mających osobny model sprzedaży i rozliczeń. Obecnie unifikujemy cennik dla sklepów  z cennikiem standardowym i wprowadzamy w nim te same cykle naliczeń opcji promowania. Obecnie koszt wyróżniania oferty wynosi 29 zł za cały okres jej wystawienia, czyli 30 dni. Od 1 sierpnia zmniejszymy koszt opcji wyróżnienia  w ofercie sklepowej do 19 zł, jednak naliczać będziemy go podobnie jak w cenniku standardowym - czyli co 10 dni. Jeśli dany produkt sprzeda się w ciągu pierwszych 10 dni od rozpoczęcia wyróżniania oferty, to koszt dla sklepu korzystającego z wyróżnień będzie niższy.

Jednocześnie daliśmy sprzedawcom możliwość swobodnego dodania i usuwania opcji promowania na trwających ofertach. Liczymy na to, że zarządzanie opcjami promowania będzie od teraz łatwiejsze a koszty bardziej zrozumiałe dla sprzedawców.

RadioZET.pl/Allegro/Wykop/strz