Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Mężczyzna zerwał z drzwi kościoła listę księży pedofilów [WIDEO]

08.10.2018 21:23
xxx wiadomosci

Podczas niedzielnego marszu „Ręce precz od Dzieci – stop pedofilii w Kościele!” w Poznaniu doszło do przepychanek. Jeden z wiernych zerwał z drzwi kościoła przy ul. Franciszkańskiej kartkę z listą domniemanych księży molestujących nieletnich. 

Pozań. Mężczyzna zerwał z drzwi kościoła listę księzy pedofilów fot. Piotr Żytnicki/Twitter

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podała „Gazeta Wyborcza”, w pochodzie przeciwko ukrywaniu przez Kościół Katolicki sprawców pedofilii wśród księży wzięło udział kilkadziesiąt osób. Wśród nich znalazł się Adam Zandberg, lider Partii Razem.

Na drzwiach świątyń, które znalazły się na trasie marszu, zawieszane były kartki z listami księży pedofilów. Przy kościele przy ul. Franciszkańskiej doszło do przepychanek. Jeden z wiernych zerwał listę i wdał się w utarczkę słowną z uczestnikami marszu.

Pochód zakończył się na Ostrowie Tumskim przed siedzibą poznańskiej kurii metropolitarnej, gdzie demonstranci zawiesili dziecięce buciki na sznurówkach. To międzynarodowy symbol solidarności z ofiarami pedofilii w Kościele.

Po zakończeniu marszu część jego uczestników została wylegitymowana przez policjantów, który mieli obawy o ujawnienie danych osobowych podczas odczytywania listy księży pedofilów.

Natomiast Radio Poznań opublikowało list, którego autorem ma być mężczyzna odpowiedzialny za zerwanie kartki z drzwi poznańskiej świątyni.

„Nikt nie wie, co to była za lista: może księży pedofilów, może księży nielubianych przez tych ludzi, może w ogóle nie księży” – podkreślił. Dodał, że w jego ocenie do zawieszenia listy potrzeba była zgoda właściciela obiektu, czyli parafii.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/Radio Poznań/PTD

Oceń