Zamknij

Mężczyzna zerwał z drzwi kościoła listę księży pedofilów [WIDEO]

Redakcja
08.10.2018 21:23
Pozań. Mężczyzna zerwał z drzwi kościoła listę księzy pedofilów
fot. Piotr Żytnicki/Twitter

Podczas niedzielnego marszu „Ręce precz od Dzieci – stop pedofilii w Kościele!” w Poznaniu doszło do przepychanek. Jeden z wiernych zerwał z drzwi kościoła przy ul. Franciszkańskiej kartkę z listą domniemanych księży molestujących nieletnich. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podała „Gazeta Wyborcza”, w pochodzie przeciwko ukrywaniu przez Kościół Katolicki sprawców pedofilii wśród księży wzięło udział kilkadziesiąt osób. Wśród nich znalazł się Adam Zandberg, lider Partii Razem.

Zobacz także

Na drzwiach świątyń, które znalazły się na trasie marszu, zawieszane były kartki z listami księży pedofilów. Przy kościele przy ul. Franciszkańskiej doszło do przepychanek. Jeden z wiernych zerwał listę i wdał się w utarczkę słowną z uczestnikami marszu.

Pochód zakończył się na Ostrowie Tumskim przed siedzibą poznańskiej kurii metropolitarnej, gdzie demonstranci zawiesili dziecięce buciki na sznurówkach. To międzynarodowy symbol solidarności z ofiarami pedofilii w Kościele.

Zobacz także

Po zakończeniu marszu część jego uczestników została wylegitymowana przez policjantów, który mieli obawy o ujawnienie danych osobowych podczas odczytywania listy księży pedofilów.

Natomiast Radio Poznań opublikowało list, którego autorem ma być mężczyzna odpowiedzialny za zerwanie kartki z drzwi poznańskiej świątyni.

„Nikt nie wie, co to była za lista: może księży pedofilów, może księży nielubianych przez tych ludzi, może w ogóle nie księży” – podkreślił. Dodał, że w jego ocenie do zawieszenia listy potrzeba była zgoda właściciela obiektu, czyli parafii.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/Radio Poznań/PTD