Zamknij

Prawicowy Twitter oszalał. Absurdalne wpisy po pożarze Notre Dame. „Upadek chrześcijaństwa”, „spłoniemy wszyscy”

16.04.2019 13:33
Paryż
fot. PAP/EPA

Świat wyraża wsparcie i solidarność po pożarze paryskiej katedry Notre Dame. Niestety nie wszyscy ten fakt uszanowali. Polska prawica odleciała bowiem w mediach społecznościowych tak, jak jeszcze nigdy (albo przynajmniej dawno) się jej nie zdarzyło. 

Poniedziałkowy pożar w słynnej paryskiej katedrze Notre Dame wybuchł gwałtownie, obejmując szybko iglicę i dach nawy poprzecznej. Wkrótce rozszerzył się na cały dach. Iglica zawaliła się i spłonęła. Pożar udało się do północy opanować na tyle, że strażacy podali, że struktura budowli i fasada zachodnia zostały ocalone. Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział odbudowę świątyni.

Zobacz także

Według najnowszych doniesień udało się uratować najcenniejsze zgromadzone w świątyni dzieła sztuki, a budynek, pomimo początkowo pesymistycznych spekulacji, uda się odbudować (choć będzie to wymagało nakładów finansowych). 

Bzdury i szaleństwa prawicowego Twittera

I choć większość świata pogrążona jest w modlitwie, zadumie, poczuciu solidarności, jest taka grupa zwana prawą stroną polskiego Twittera, która ma trochę inny sposób na przeżywanie tego, co się wydarzyło. Prawicowo-konserwatywni politycy, dziennikarze i publicyści utyskują w swoich wypowiedziach i wpisach nad „upadkiem chrześcijaństwa” i „płonącą Europą”.

Zobacz także

Sugerują też, że pożar, którego przyczyny są czysto techniczne, to de facto kara boska za m.in. multikulturalizm, liberalizm obyczajowy, przyjmowanie imigrantów, tolerancję wobec środowisk LGBTQ+ i ogólną laicyzację europejskiego społeczeństwa, a także swoiste ostrzeżenie przed apokalipsą (pojawiło się nawet porównanie do...ataku na wieże World Trade Center z roku 2001 i sugestia, że w okolicy na pewno powstanie nowy meczet).

Zobacz także

Jakkolwiek absurdalnie to brzmi i jak bardzo szkodliwe są takie słowa, to poniższe tweety (które publikujemy bez zbędnego komentarza) „wydarzyły się” naprawdę:

RadioZET.pl/Twitter