Zamknij

Tragiczny pożar w bloku. Zginęły dwie osoby

PAP
03.01.2022 19:59

Dwie starsze osoby zmarły w wyniku pożaru, który wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek w jednym z mieszkań bloku w Łomży na Podlasiu - poinformowała policja.

Tragiczny pożar w bloku. Zginęły dwie osoby
fot. NewsLubuski/East News/zdjęcie ilustracyjne

Zgłoszenie o pożarze podlascy strażacy otrzymali po godz. 1 - poinformował PAP dyżurny stanowiska kierowania Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku. 
 
Do pożaru doszło w mieszkaniu na pierwszym piętrze bloku przy ulicy Bohaterów Monte Cassino w Łomży. Dyżurny podał, że pożarem było objęte około 2 mkw. mieszkania, a na klatce schodowej występowało duże zadymienie. 

Pożar bloku w Łomży. Zginęły dwie osoby

Strażacy po wywarzeniu drzwi i ugaszeniu pożaru, ewakuowali mężczyznę w wieku 78 lat i 75-letnią kobietę, którzy zostali przekazani medykom. Jednak mimo udzielonej pomocy, osoby te zmarły. Informację potwierdziła PAP Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji. 
 
Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci tych osób. Zaborowska poinformowała, że czynności są prowadzone w kierunku art. 163 par. 3 kk, który mówi, że jeżeli następstwem pożaru jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Dodała, że kluczowym dowodem będzie opinia biegłego w zakresie pożarnictwa.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Sylwia Wieczeryńska/oprac. AK