Zamknij

Ogromny pożar hali produkcyjnej w Turku. Ewakuowano mieszkańców

27.11.2019 06:53
Pożar hali w Turku
fot. Turek.net.pl/ Screen

W nocy ze wtorku na środę wybuchł pożar hali produkcyjnej firmy Profim w Turku. Na miejscu pracują 42 zastępy straży pożarnej. Ewakuowano pracowników i mieszkańców okolicznych bloków. Straż pożarna informuje, że „straty są ogromne”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pożar wybuchł ok. godz. 2 w nocy, w zakładzie G16, przy ul. Górniczej 16. Jak podaje portal iTurek.net, na miejsce przysłano znaczne siły i środki z terenu powiatu tureckiego. Podjęto również decyzję o wysłaniu kontenera strażackiego z dodatkowym sprzętem ochrony dróg oddechowych, ponieważ ze względu na silne zadymienie strażacy pracują w aparatach powietrznych.

Z budynku ewakuowano ponad 130 osób. Konieczna była także ewakuacja mieszkańców okolicznych bloków. Cały czas trwa akcja gaśnicza. Jak informuje wielkopolski komendant wojewódzki straży Andrzej Bartkowiak, jeszcze przez kilka godzin mieszkańcy nie będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

Hala, w której produkowane były meble, spłonęła całkowicie. Już teraz wiadomo, że pracę w tym miejscu – przynajmniej czasowo – straci trzysta osób.

Straż pożarna informuje, że jest za wcześnie na szacowanie strat, ale wiadomo, że sięgną one wielu milionów zł.

Zobacz także

Dogaszanie ognia może potrwać nawet do południa. Droga w rejonie zakładów jest zablokowana.

RadioZET.pl/ iTurek.net/ TVP Info/ Turek.net.pl