Zamknij

Nocny pożar kamienicy w Świętochłowicach. Ewakuowano 21 osób

20.03.2021 09:29

Pożar kamienicy w Świętochłowicach na Śląsku. Ogień pojawił się na strychu budynku – przekazała straż pożarna i służy kryzysowe wojewody śląskiego. Służby ewakuowały 21 osób, w tym sześcioro dzieci. Nikomu nic się nie stało.

pożar kamienicy w Świętochłowicach
fot. KAROLINA MISZTAL /REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Pożar kamienicy w Świętochłowicach. Jak podało Wojewódzkie Centrum Zarządzana Kryzysowego w Katowicach, do pożaru doszło w trzykondygnacyjnym budynku przy ul. Dworcowej. Na czas prowadzonej akcji ewakuowano z niego 15 osób dorosłych oraz sześcioro dzieci. Nikomu nic się nie stało.

Kpt. Rafał Binięda z Komendy Miejskiej PSP w Świętochłowicach powiedział PAP, że informację o pożarze strażacy otrzymali po północy. "Paliło się na strychu tego budynku, przeprowadzona została ewakuacja 21 osób. Na miejscu zdarzenia działało sześć zastępów, 20 strażaków. Na miejscu była także policja i inne służby" - powiedział strażak.

Nocny pożar kamienicy w Świętochłowicach. Ewakuowano 21 osób, w tym dzieci

Jak dodał, dzięki temu, że pożar został szybko zauważony, nie objął dużej powierzchni i nie wydostał się na dach budynku. Strażacy szybko opanowali sytuację, kończąc akcję po 2 w nocy.

W pożarze spaliło się ok 10 m kw. więźby dachowej. Poza ugaszeniem pożaru i przeprowadzeniem ewakuacji, działania strażaków polegały na usunięciu nadpalonych elementów i zalegających na strychu śmieci.

"Kierujący działaniami ratowniczymi określił, że przyczyną powstania pożaru było zaprószenie ognia przez nieustalone osoby" – powiedział kapitan. Według informacji strażaków, po akcji mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań.

RadioZET.pl/ PAP