Zamknij

Pożar kościoła w Gołańczy. Ogień pojawił się przy organach na wieży

Redakcja
17.04.2019 19:20
Pożar kościoła w Gołańczy. Ogień pojawił się przy organach na wieży
fot. Jacek Abram/ Facebook: MojaGolancz

Pożar kościoła w Gołańczy jest już opanowany – poinformował PAP oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu (Wielkopolskie) Piotr Kaczmarek. Jak dodał, ogień pojawił się najprawdopodobniej przy organach na wieży kościoła, organista wymagał pomocy pogotowia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Około godz. 17.15 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze organów na wieży kościoła w Gołańczy. Na chwilę obecną mamy informacje, że ogień nie wychodzi poza wieżę, poza kościół, nie rozprzestrzenia się" – powiedział PAP w środę oficer dyżurny wojewódzkiej komendy PSP w Poznaniu.

Ogień na wieży kościoła w Gołańczy pojawił się w środę około godz. 17.15. Jak tłumaczył PAP Kaczmarek, "obecnie sytuacja jest już opanowana, ogień się nie rozprzestrzenia”.

"Najprawdopodobniej doszło do pożaru organów, ale to dopiero będzie ustalane. Na miejscu nadal panuje duże zadymienie, strażacy pracują w aparatach ochrony dróg oddechowych, próbują ustalić, co było przyczyną" – powiedział.

Dodał, że obecnie akcję gaśniczą nadal prowadzi 17 zastępów strażaków PSP i OSP.

Zobacz także

"Mamy informację, że do organisty, który źle się poczuł, bo najprawdopodobniej przebywał dłużej w zadymionym pomieszczeniu, wezwano zespół ratownictwa medycznego, który udzielił mu pomocy" – podkreślił Kaczmarek.

RadioZET.pl/PAP