Spłonęło mieszkanie posłanki PO

Redakcja
15.01.2019 18:23
Spłonęło mieszkanie posłanki PO
fot. LUKASZ SOLSKI/East News

Mieszkanie świętokrzyskiej posłanki PO Marzeny Okły-Drewnowicz zniszczył pożar, jaki w poniedziałek wieczorem wybuchł w wielorodzinnym budynku w Skarżysku-Kamiennej – podała PAP we wtorek straż. Ewakuowano 57 osób, nikt nie ucierpiał.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Informację o pożarze strażacy dostali w poniedziałek po godz. 19.00 od jednego z mieszkańców tego budynku – poinformował PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej bryg. Michał Ślusarczyk.

Zobacz także

- Z naszych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego w jednym z mieszkań – dodał Ślusarczyk.

Kilkanaście zastępów straży pożarnej

Na miejscu zdarzenia przez ponad siedem godzin pracowało 15 zastępów straży pożarnej, łącznie blisko 50 strażaków. Z budynku ewakuowali 57 osób, które noc spędziły w podstawionym przez miasto autobusie i w pobliskiej szkole. Wcześniej strażacy postawili podgrzewany namiot pneumatyczny.

Zobacz także

Straty oceniono na około pół miliona złotych. W pożarze najbardziej ucierpiały trzy mieszkania – decyzją inspektora budowlanego jedno z nich zostało wyłączone z użytkowania.

"Na szczęście syna nie było w domu"

- Chodzi o mieszkanie posłanki Marzeny Okły-Drewnowicz – przekazał rzecznik skarżyskiej straży pożarnej.

Zobacz także

Posłanka lokalnemu dziennikowi "Echo Dnia" powiedziała, że w czasie zdarzenia nie było jej w domu.

- Z córką byłam w Warszawie u lekarza, potem na marszu milczenia. Kiedy się dowiedziałam o pożarze, wróciłam do Skarżyska. Na szczęście syna nie było wtedy w domu. Ale mieszkanie jest całe spalone, podobnie, jak mieszkania sąsiadów – mówiła posłanka, cytowana przez internetowe wydanie dziennika.

RadioZET/PAP/JZ