Tragiczny pożar. W mieszkaniu znaleziono zwęglone ciała

Redakcja
22.12.2018 08:38
Straż Pożarna
fot. PAP

Dwie osoby zginęły w pożarze, których wybuchł w piątek późnym wieczorem w jednym z mieszkań w Czeladzi w województwie śląskim. W zakończonej po północy akcji gaśniczej brało udział sześć zastępów straży pożarnej. Okoliczności pożaru wyjaśnia policja.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował oficer dyżurny stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, ofiary pożaru to 84-letnia kobieta i 63-letni mężczyzna. Oboje znajdowali się w pomieszczeniu strawionym przez ogień. Ich ciała były zwęglone.

Pożar wybuchł wieczorem na drugim piętrze czteropiętrowego budynku mieszkalnego przy ulicy Szpitalnej. Ogień objął tylko jeden pokój. Szczegółowe okoliczności tragedii nie są na razie znane - wyjaśnia je policja pod nadzorem prokuratury. Opinię dotyczącą możliwych przyczyn pożaru mają wydać biegli z zakresu pożarnictwa.

Zobacz także

W akcji gaśniczej uczestniczyło pięć jednostek zawodowej straży pożarnej oraz jeden zastęp strażaków-ochotników. Działania strażaków w miejscu pożaru trwały blisko 3,5 godziny.

CZYTAJ TAKŻE: Skóra w sprayu – stworzono rewolucyjny wynalazek do leczenia oparzeń

RadioZET.p/PAP/DG