Ogromny pożar pensjonatu. ''Najwyższa kondygnacja uległa zawaleniu'' [ZDJĘCIA]

Redakcja
02.12.2018 08:58
Ogromny pożar pensjonatu. ''Najwyższa kondygnacja uległa zawaleniu'' [ZDJĘCIA]
fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Bereście

23 zastępy straży pożarnej walczyło w sobotę z pożarem, który wybuchł w jednym z pensjonatów w miejscowości Krzyżówka, w powiecie nowosądeckim. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu trwa dogaszanie pogorzeliska.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Około godziny 14:30 do straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Krzyżówka, w powiecie nowosądeckim. W chwili przyjazdu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęte jest poddasze pensjonatu. Wszystkie osoby, które przebywały w tym budynku, opuściły go przed naszym przybyciem, także przeprowadzenie ewakuacji nie było konieczne - poinformował PAP rzecznik małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. kpt. Sebastian Woźniak.

Z przekazanych PAP informacji wynika, że w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał, a obiekt - przed przyjazdem straży - opuściło co najmniej sześć osób - dwóch domowników i czterech pracowników. Przyczyna pożaru pozostaje nieznana. W akcji łącznie wzięły udział 23 zastępy straży pożarnej.

Jak wyjaśnił kpt. Woźniak, w pierwszej fazie akcji działania straży skupiały się na zapobiegnięciu rozprzestrzeniania się ognia na pozostałą część poddasza pensjonatu. Udało się to w późnych godzinach popołudniowych. - Pożar był trudny do ugaszenia, ponieważ na poddaszu zgromadzona była duża ilość różnego rodzaju materiału palnego. Był to budynek trzykondygnacyjnych, głównie o konstrukcji drewnianej, z pewnymi elementami murowanymi - zaznaczył rzecznik.

Zobacz także

W sobotę wieczorem na miejscu trwało dogaszanie pogorzeliska oraz rozbieranie elementów konstrukcji, ponieważ najwyższa kondygnacja uległa częściowemu zawaleniu i upadła na niższą. - Na tę chwilę powierzchnię pożaru wstępnie oszacowaliśmy na 500 m kwadratowych - powiedział kpt. Woźniak.

- Warunki naszych działań były trudne, bo temperatura oscyluje albo spada poniżej zera. Woda, która spływa i tworzy rozlewisko, może powodować utrudnienie - zaznaczył.

RadioZET.pl/PAP/DG