Zamknij

Ogromny pożar składowiska opon. Ewakuowano uczniów z pobliskiej szkoły

Redakcja
04.02.2019 14:22
Ogromny pożar składowiska opon. Ewakuowano uczniów z pobliskiej szkoły
fot. LUKASZ SOLSKI/East News

Ponad stu strażaków uczestniczy w gaszeniu pożaru składowiska opon, który wybuchł w nocy w poniedziałek w Sernikach (Lubelskie). Ewakuowana została szkoła w sąsiedniej Woli Sernickiej. Lokalna droga pomiędzy miejscowościami Chlewiska i Serniki jest zablokowana.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Pożar jest już opanowany. Trwa jego gaszenie – poinformował rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej Tomasz Stachyra. Wstępnie strażacy oceniają, że dogaszanie tego pożaru może potrwać do wieczora.

Zobacz także

W Sernikach zapaliło się składowisko opon na terenie przedsiębiorstwa przetwarzającego zużyte opony. Spaliła się hala magazynowa i produkcyjna z wyposażeniem. Według ustaleń strażaków nie ma osób poszkodowanych.

Ewakuacja szkoły

Stachyra powiedział, że pożar ma powierzchnię ok. 800 metrów kwadratowych, znajduje się tam ok. 300 ton opon. W akcji bierze udział 39 zastępów straży pożarnej – zawodowej i ochotniczej, w sumie ponad stu strażaków.

Zobacz także

Jak dodał, przy takim pożarze jest silne zadymienie, a obecnie wieje też silny wiatr. W sąsiedniej Woli Sernickiej, gdzie był wyczuwalny dym dochodzący z pożaru opon, ewakuowana została szkoła – około 200 osób, dzieci i nauczycieli.

Zobacz także

Z powodu akcji gaśniczej lokalna droga pomiędzy Sernikami a Chlewiskami jest zablokowana. „Funkcjonariusze kierują samochody na wyznaczone objazdy” – poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, Ewelina Skorupska.

– Po zakończonej akcji gaśniczej ustaleniem wszystkich okoliczności zdarzenia zajmą się policjanci – dodała.

RadioZET/PAP/JZ