Zamknij

Nastolatkowie wywołali pożar w Biedronce w Lublinie [WIDEO]

Redakcja
19.03.2018 17:05
Nastolatkowie wywołali pożar w Biedronce w Lublinie [WIDEO]
fot. Policja

Policjanci poszukiwali dwóch nastolatków, którzy w piątek wywołali pożar w Biedronce przy ul. Woronieckiego w Lublinie. Ogień w porę został ugaszony i nikomu nic się nie stało. Sklep straty wyliczył na 130 tys. złotych. Po publikacji zdjęć w mediach, sprawcy zgłosili się na policję.

W piątek 16 marca około godz. 20 w sklepie było wielu klientów. Jeden z nich dostrzegł ogień i natychmiast zaalarmował pracowników. Po chwili zaczęła się akcja gaszenia pożaru.

Nastolatkowie poszukiwani przez policję

Sprawą zajęła się policja. – Poszukujemy dwóch młodych mężczyzn, nastolatków. Obaj ubrani byli w ciemne, długie kurtki z kapturami z obszyciem z futerka. Na nagraniu widać jak zatrzymują się przy stoisku z chipsami. Kiedy zostają sami w alejce, jeden z nich bierze do ręki opakowanie i wyjmuje z kieszeni najprawdopodobniej zapalniczkę. Po upływie kilku sekund na stoisku pojawia się płomień - informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim”.

Obaj zgłosili się na policję

Funkcjonariusze prosili o pomoc w odnalezieniu sprawców pożaru. Informacje można przekazywać dzwoniąc na numer 997 bądź bezpośrednio do dyżurnego III Komisariatu Policji 815355800. Okazało się, że po publikacji w "Dzienniku Wschodnim" obaj sprawcy sami zgłosili się na policję.

Nagranie opublikowane przez policję:

RadioZET.pl/Dziennik Wschodni/strz