Zamknij

Pożar hali i warsztatu w Chorzowie. Nie ma zagrożenia dla mieszkańców

21.06.2021 08:23
Pożar w Chorzowie
fot. LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Szesnaście zastępów straży pożarnej gasiło pożar hali magazynowej i warsztatu samochodowego w Chorzowie. Po ponad trzech godzinach walki z ogniem zakończono akcję strażaków. Nie ma zagrożenia dla mieszkańców.

Pożar hali i warsztatu samochodowego przy ulicy Piotra Skargi w Chorzowie wybuchł w poniedziałek o poranku. Jak podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, służby otrzymały zgłoszenie o pożarze po godzinie 6. 

Pożar w Chorzowie. Nie ma zagrożenia dla mieszkańców

Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska podała, że palił się obiekt, m.in. z pomieszczeniami warsztatowymi o wymiarach 20 na 50 metrów i wysokości 4 metrów. Miasto podało, że w hali składowane były też tekstylia.

"Z informacji otrzymanych od Plutonu Chemicznego Straży Pożarnej z Katowic wynika, że zagrożenie dla mieszkańców nie występuje. Oczywiście z powodu pożaru w centrum miasta jest odczuwalny nieprzyjemny zapach" – napisano na facebookowym profilu urzędu miasta.

Do akcji – zgodnie z informacjami rzecznika chorzowskiej straży pożarnej kpt. Tomasza Szymańskiego - zadysponowano ogółem 16 zastępów i 44 ratowników. 

Ulica Piotra Skargi znajduje się pomiędzy centrum Chorzowa i dzielnicą Chorzów Stary, przebiega w pobliżu głównej linii kolejowej Chorzów Batory – Bytom. W jej rejonie znajduje się m.in. częściowo zachowany i zaadaptowany pod kątem różnych funkcji zespół budynków pokopalnianych; w części to kompleks restauracyjno-rekreacyjny. Obok znajduje się żelbetonowa wieża szybowa szybu Prezydent – jeden z symboli Chorzowa.

RadioZET.pl/PAP