Zamknij

Pożar w Poznaniu. Nie żyje 8-letnia dziewczynka, 13-latka w szpitalu

28.10.2021 09:41

8-letnia dziewczynka zmarła w czwartek w jednym z poznańskich szpitali. Dziecko zostało poszkodowane w nocnym pożarze budynku wielorodzinnego na Dębcu. Do szpitala trafiły jeszcze trzy osoby, w tym 13-latka. 

Pożar
fot. (Michał Adamowski/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Akacjowej w dzielnicy Dębiec (południowa część Poznania) zauważono w czwartek przed godziną 3. Z obiektu ewakuowano ok. 20 osób.

Pożar w Poznaniu. Nie żyje 8-letnia dziewczynka. 13-latka w szpitalu

Jak przekazała w rozmowie z polsatnews.pl podinsp. Iwona Liszczyńska z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, cztery osoby - 8- i 13-latka oraz dwoje dorosłych - trafiły do szpitala. 

- Niestety nad ranem otrzymaliśmy informację, że pomimo udzielonej pomocy, 8-latki nie udało się uratować - poinformowała policjantka. Dodała, że stan pozostałych osób poszkodowanych w zdarzeniu nie zagraża ich życiu.

W akcji gaśniczej uczestniczyło łącznie dziewięć zastępów straży pożarnej. Obecnie trwa ustalanie przyczyn oraz dokładnych okoliczności wypadku. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/polsatnews.pl