Spłonął dom jednorodzinny. Znaleziono ciała mężczyzny i kobiety

16.11.2019 10:26
Straż Pożarna
fot. PAP

Mężczyzna i kobieta zginęli w pożarze w miejscowości Radlna w pow. tarnowskim. Ogień pojawił się w domu jednorodzinnym w nocy z piątku na sobotę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze około godz. 22.30. Gdy przybyli na miejsce, ogniem ogarnięty był dach, płomienie wydobywały się także przez okna budynku. Od mieszkańców miejscowości uzyskano informację, że wewnątrz mogą być dwie osoby.

Strażacy weszli do budynku z kamerą termowizyjną, ale podczas przeszukiwania korytarza zawalił się strop nad kuchnią. Wejście do dalszych pomieszczeń było niemożliwe ze względu na ryzyko, że runie reszta drewnianego stropu

powiedział PAP Sebastian Woźniak

Z ogniem walczyło sześć zastępów - 28 strażaków. Akcja trwała niemal sześć godzin Po ugaszeniu pożaru strażacy rozpoczęli przeszukiwanie pogorzeliska, co było utrudnione o tyle, że w środku znajdowało się dużo mebli, kartonów i odzieży. W domu znaleziono ciała mężczyzny i kobiety.

Zobacz także

Strażacy apelują o wyposażanie domów w czujki dymu, które mogą zaalarmować mieszkańców już w pierwszej fazie rozwoju pożaru. Zdarza się, że mimo iż są na miejscu po kilku minutach od zgłoszenia, na ratunek jest za późno.

RadioZET.pl/PAP