Zamknij

Pożar w Sosnowcu. Strażacy znaleźli martwego mężczyznę w zadymionym mieszkaniu

PAP
17.10.2021 09:29
Pożar - zdjęcie ilustracyjne
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Jedna osoba zginęła w wyniku pożaru w jednym z mieszkań w Sosnowcu. Na czas akcji służb z budynku ewakuowano siedmiu lokatorów – podały służby kryzysowe wojewody śląskiego.

Pożar wybuchł w nocy z soboty na niedzielę w mieszkaniu przy ulicy Głowackiego w Sosnowcu. Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, zgłoszenie o zadymieniu klatki schodowej na trzecim piętrze dotarło do strażaków przed godz. 3.

Pożar w Sosnowcu. Nie żyje 66-letni mężczyzna

– Wewnątrz jednego z mieszkań znaleziono nieprzytomnego mężczyznę. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Na czas działań służb z budynku ewakuowano 7 osób – podało WCZK.

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach powiedział PAP, że mieszkaniu, w którym znaleziono nieprzytomnego mężczyznę, paliła się wersalka, ogień nie rozprzestrzenił się na inne pomieszczenia.

Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, drzwi mieszkania były otwarte, pożar był już stłumiony, prawdopodobnie przez lokatorów. Jak podaje straż pożarna, ofiara miała 66 lat. Akcja zakończyła się po godz. 5.

RadioZET.pl/PAP - Krzysztof Konopka/oprac. AK