Zamknij

Chłopcy, którzy zginęli w pożarze, byli bez opieki rodziców. Nowe fakty po tragedii we Włoszczowie

17.11.2021 22:45

Rodzina, która straciła dom w pożarze we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie), dostanie lokal zastępczy i opiekę psychologiczną. W tragedii zginęło dwóch chłopców w wieku 5 i 6 lat. W chwili wybuchu pożaru tylko oni byli w budynku.

Pożar we Włoszczowej
fot. KW PSP Kielce

Strażacy informację o pożarze we Włoszczowie otrzymali przed godziną 18. Na miejscu okazało się, że ogień wybuchł w drewnianym, parterowym domu jednorodzinnym przy ulicy Wiśniowej. Z budynku strażacy wynieśli dwóch nieprzytomnych chłopców w wieku pięciu i sześciu lat.

Niestety ich życia nie udało się uratować. Zmarli w szpitalu. - Rodzinie zapewniliśmy opiekę ze strony psychologa oraz mieszkanie zastępcze - powiedział PAP burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek, który był obecny podczas akcji ratowniczej.

Dwóch chłopców zginęło w pożarze. Byli bez opieki rodziców

W budynku mieszkała sześcioosobowa rodzina, w tym czwórka dzieci. Kiedy wybuchł pożar, w domu znajdowali się tylko dwaj kilkuletni chłopcy. Pozostali domownicy byli poza budynkiem. Rodzina była objęta opieką ze strony ośrodka pomocy społecznej.

Na razie nie wiadomo, dlaczego dzieci były pozostawione bez opieki. Ustalać to będzie policja, która na miejscu pracuje pod nadzorem prokuratury. - Powołany zostanie również biegły z zakresu pożarnictwa, który ustali przyczyny pożaru - przekazała PAP Monika Jałocha, rzeczniczka włoszczowskiej policji.

St. kpt. Paweł Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie poinformował, że na miejscu nadal pracują strażacy. - Prowadzona jest rozbiórka elementów konstrukcyjnych budynku, celem dotarcia do pojedynczych zarzewi ognia i dogaszenia ich – relacjonował PAP po godzinie 21 st. kpt. Mazur.

RadioZET.pl/PAP - Wiktor Dziarmaga