Zamknij

Pożar wieżowca w Toruniu. "W mieszkaniu znaleziono na łóżku ciało"

23.10.2021 10:05
Straż Pożarna
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

W pożarze w 10-piętrowym bloku w Toruniu zginęła kobieta. Jej ciało znaleziono w mieszkaniu. Na miejscu zdarzenia pracowały trzy zastępy straży pożarnej.

Pożar mieszkania przy Alei 700-lecia w Toruniu wybuchł w sobotę rano. Ogień pojawił się w lokalu na czwartym piętrze. Na miejscu zdarzenia pracowały trzy zastępy straży pożarnej.

Pożar w Toruniu. W mieszkaniu znaleziono ciało kobiety

- Pożar został już ugaszony. Trwają czynności policyjne i prokuratorskie. W mieszkaniu znaleziono na łóżku ciało kobiety. Jej wiek nie został jeszcze ustalony. Jedna z osób mieszkających wyżej uskarżała się na duszności. Ten mężczyzna został zabrany do szpitala - powiedział w rozmowie z PAP oficer prasowy PSP w Toruniu kpt. Przemysław Baniecki.

Straż Pożarna ewakuowała mieszkańców bloku. - Mieszkania sprawdziliśmy pod kątem tlenku węgla, ale go nie stwierdzono. Wszyscy mogli więc wrócić do siebie - dodał kpt. Baniecki. Przyczyny pożaru wyjaśni policja. - W mieszkaniu nie było piecyka gazowego, a ogrzewanie centralne z miejskiej sieci. Nie jesteśmy w stanie w tym momencie podać konkretnej przyczyny pojawienia się ognia - przekazał oficer prasowy PSP w Toruniu.

RadioZET.pl/PAP