Zamknij

Pożar wieżowca we Wrocławiu. Nie wszystkich udało się uratować

26.10.2021 19:32
Wóz strażacki - zdjęcie ilustracyjne
fot. Shutterstock/DarSzach

Do dużego pożaru doszło w bloku we Wrocławiu. Jest jedna ofiara śmiertelna, mieszkania musiało opuścić aż 100 osób.

Jedna osoba zginęła w pożarze mieszkania, który wybuchł na 9. piętrze jednego z wrocławskich wieżowców. – Niestety, życia 54-letniego mężczyzny nie udało się uratować – poinformował w rozmowie z Onetem sierż. szt. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Z budynku ewakuowano 100 osób. Część mieszkańców opuściła wieżowiec jeszcze przed przyjazdem strażaków.

Jak poinformował PAP rzecznik Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu st. kpt. Tomasz Szwajnos, ogień pojawił się w mieszkaniu na 9. piętrze 11-piętrowego budynku przy ulicy Głogowskiej we Wrocławiu. – Pożar był ograniczony do jednego pomieszczenia. Zginęła jedna osoba, która przebywała w mieszkaniu – przekazał.

Pożar wieżowca we Wrocławiu. Jedna osoba zginęła

Pożar został już ugaszony. Strażakom na szczęście udało się ochronić dach budynku. W akcji gaśniczej brało udział osiem zastępów straży.

– Strażacy sprawdzają mieszkania, które znajdują się powyżej i poniżej na obecność gazów pożarowych. Po zakończeniu działań mieszkańcy będą mogli wrócić do mieszkań – poinformował rzecznik. Przyczyny pożaru nie są na razie znane.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Agata Tomczyńska/Onet.pl/oprac. AK