Zamknij

Pożar zakładu produkcyjnego w Izdebniku. Ewakuowano pobliski DPS

26.09.2020 22:49
pożar w Izdebnikach
fot. DK52info/ Screen

Pożar trawi zakład produkcyjny w Izdebniku w pow. wadowickim. W akcji gaszenia uczestniczy ok. 120 strażaków. Ewakuowano 18 osób ze znajdującego się obok Domu Pomocy Społecznej. Wszyscy są bezpieczni – podał w sobotę Jacek Kolber z wadowickiej straży pożarnej.

Pożar zakładu produkcyjnego w Izdebniku. "Gasimy ogień. Staramy się opanować sytuację. Na miejscu są 33 samochody strażackie z całej okolicy. W akcji uczestniczy ok. 120 strażaków" – powiedział Kolber.

Strażak poinformował, że ewakuowanych zostało 16 pensjonariuszy i dwie osoby z personelu DPS, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie płonącego obiektu. Zostali przeniesieni do innego budynku, znajdującego się w znaczniej odległości. "Ewakuowane zostały osoby dorosłe" – powiedział.

Pożar zakładu produkcyjnego w Izdebniku. 120 strażaków w akcji

Lokalny profil facebookowy dk52info podał, że ogień pojawił się w zakładzie produkcyjnym ok. godz. 19. Budynek położony jest nieopodal drogi krajowej 52. Występują tam utrudnienia.

Zobacz także

Droga krajowa 52 przebiega od węzła w Głogoczowie pod Krakowem, przez Wadowice, Kęty i Bielsko-Białą do granicy w Cieszynie Boguszowicach.

Strażacy podają, że nie ma poszkodowanych.

Zobacz także

RadioZET.pl/ PAP/ DK52info/ Kraków112