Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sąd wyda wyrok na ginekologów oskarżonych ws. śmierci pacjentki

11.05.2017 11:39
xxx wiadomosci

24 maja Sąd Apelacyjny w Poznaniu wyda wyrok w procesie dwóch ginekologów oskarżonych w sprawie śmierci pacjentki i jej nienarodzonych dzieci. W styczniu tego roku sąd I instancji uniewinnił lekarzy podkreślając, że nie dopuścili się oni żadnych uchybień.

wyrok sądu fot. Flickr

Według aktu oskarżenia, lekarze mieli narazić kobietę w ciąży bliźniaczej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez zaniechanie przeprowadzenia badań USG i nieprawidłową ocenę stanu zdrowia pacjentki. W ten sposób nieumyślnie spowodowali śmierć kobiety i jej nienarodzonych dzieci.

W czwartek poznański sąd apelacyjny zapowiedział, że wyrok w tej sprawie zostanie ogłoszony 24 maja. W styczniu tego roku sąd okręgowy uniewinnił lekarzy: ordynatora oddziału ginekologicznego prof. Krzysztofa D. oraz starszego lekarza dyżurnego tego szpitala Arkadiusza B. Sędzia Jacek Bytner mówił wówczas: "ten przypadek jest przypadkiem szczególnym, nietuzinkowym. Po raz pierwszy podpisuję się pod wyrokiem uniewinniającym z pełnym przekonaniem, że argumenty merytoryczne prowadzą do takiej konkluzji, że lekarze, którzy w tej sprawie zostali oskarżeni, nie są osobami odpowiedzialnymi nie tylko za śmierć pacjentki, ale również za narażenie jej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia".

RadioZET.pl/PAP/MAAL

Oceń
Tagi