Zamknij

Członek rady Młodzieży Wszechpolskiej o wypowiedzi rzecznika: To jego prywatne poglądy

Redakcja
13.11.2017 20:39
Członek rady Młodzieży Wszechpolskiej o wypowiedzi rzecznika: To jego prywatne poglądy
fot. PAP

Prywatnymi poglądami nazwał w poniedziałek w Poznaniu członek Rady Naczelnej Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski wypowiedzi rzecznika organizacji Mateusza Pławskiego. Przyznał, że mogą one "stawiać w krzywym zwierciadle działalność całej organizacji".

Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Pławski w wywiadzie dla portalu DoRzeczy mówił m.in.: "jesteśmy separatystami rasowymi", wyraził też pogląd, że "osoba czarnoskóra nie jest Polakiem". Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej poinformował w poniedziałek, że wypowiedź rzecznika nie stanowiła oficjalnego stanowiska organizacji, zaś rzecznik oddał się do dyspozycji władz. Sam Pławski stwierdzał w mediach społecznościowych, że jego słowa zostały opacznie zrozumiane.

Młodzież Wszechpolska zorganizowała w poniedziałek w Poznaniu konferencję prasową. Przedstawiciel tej organizacji nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy dotyczących wypowiedzi Pławskiego. Odsyłał przy tym do oficjalnego oświadczenia zarządu MW. Ziemowit Przebitkowski przyznał jednak, że sprawa wywiadu udzielonego przez rzecznika może mieć wpływ na postrzeganie organizacji.

- Zawsze istnieją obawy, że prywatne poglądy, niezaakceptowane przez organizację i nie będące jej oficjalnym stanowiskiem, w jakiś sposób będą stawiały w krzywym zwierciadle działalność całej organizacji - ocenił.

RadioZET.pl/pap/maal