Zamknij

25-letni pedofil schwytany w Poznaniu dzięki matce niedoszłej ofiary

18.08.2020 14:39
Policja
fot. East News/Damian Klamka

Poznań. Policja zatrzymała 25-letniego pedofila. Mężczyzna za pośrednictwem mediów społecznościowych namawiał 13-latke na spotkanie o charakterze seksualnym. 25-latka udało się zatrzymać dzięki pomocy matki nastolatki.

O zatrzymaniu 25-letniego pedofila poinformował lokalny portal epoznan.pl. Podejrzanego mężczyznę policja zatrzymała w Poznaniu na moście Rocha. To tam 25-latek umówił się z 13-latką.

Poznań. Zatrzymanie 25-letniego pedofila

Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji przekazał, że "kiedy matka dziewczynki zgłosiła się po raz pierwszy do policjantów, miała jedną wiadomość, z której niewiele wynikało". Kobieta w związku z tym postanowiła kontynuować korespondencję z mężczyzną, podając się za swoją córkę.

Zobacz także

Wtedy, kiedy już wyraźnie ten mężczyzna dążył do spotkania i nie ukrywał, że ma mieć ono charakter seksualny, wówczas kobieta wskazała miejsce przy moście Rocha i mężczyzna został tam zatrzymany przez policjantów

– poinformował policjant.

Zobacz także

Po zatrzymaniu podejrzanego okazało się, że mężczyzna już wcześniej dopuścił się gwałtu na osobie nieletniej. Mężczyzna trafił do aresztu.

RadioZET.pl/epoznan.pl/PAP