Rozkochała i wyłudziła prawie 150 tysięcy. Oszustka z Poznania zatrzymana

Redakcja
24.02.2017 15:25
Oszustka Poznań
fot. KWP Poznań

Poznańscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o wyłudzenie prawie 150 tysięcy złotych od swojego internetowego kochanka i jego rodziny. Była poszukiwana w całej Polsce, wysłano za nią kilka listów gończych, a miejsce jej pobytu próbowało ustalić ponad dwadzieścia prokuratur.

Zatrzymanie miało miejsce na początku miesiąca, a dokonali go funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Poznaniu. Przy tym zdarzeniu obecny był również "narzeczony" oszustki, którego w sobie rozkochała i od którego wyłudziła pieniądze. On sam ufał jej bezgranicznie, a prawdy dowiedział się dopiero od policjantów.

26-latka ze stolicy Wielkopolski prywatnie jest osobą zamężną. Swoją ofiarę poznała na jednym z portali randkowych. Rok starszy od niej mężczyzna pochodził z Podkarpacia. Spotykali się w różnych poznańskich hotelach. Kobieta podała mu fałszywe dane osobowe, twierdziła, że jej ojciec jest bogatym i wpływowym biznesmenem, a ona osobą rozpoznawalną przez dziennikarzy, czym tłumaczyła swoją niechęć do publicznego pokazywania się razem i pragnienie zachowania tej znajomości w tajemnicy.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Pewnego dnia powiedziała mu, że jest w ciąży i że potrzebuje środków na specjalistyczne badania. 27-latek dał jej prawie 20 tysięcy złotych. Następnie zapoznał ją ze swoimi rodzicami, w których łaski dziewczyna szybko się wkupiła. Pod pozorem zorganizowania hucznego wesela wyłudziła od swojej "teściowej" 125 tysięcy złotych.

Okazało się, że 26-latka poszukiwana była po całym kraju 6 listami gończymi za popełniane już wcześniej podobne przestępstwa. Przy ustaleniu jej miejsca pobytu pracowały 22 prokuratury. Usłyszała już zarzuty i trafiła do aresztu. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/Policja/MP