Zamknij

Agresywny rowerzysta z Poznania zatrzymany. Usłyszał zarzuty, czy grozi mu areszt?

Redakcja
26.07.2017 18:38
Atak
fot. Policja Poznań

Rowerzysta, który na początku lipca zaatakował dwoje przechodniów w jednym z poznańskich parków, został zatrzymany przez policję. Usłyszał już zarzuty, teraz czeka na decyzję o ew. areszcie.

Agresywny cyklista wpadł dzięki nagraniu z miejskiego monitoringu, zamontowanego w Parku im. Tadeusza Mazowieckiego w Poznaniu. Na filmie widać, jak nagle schodzi z roweru i kopie w twarz przechodzącą obok kobietę, po czym wsiada na pojazd i jeszcze przed odjazdem zadaje drugi cios. Ofiara doznała uszkodzenia miednicy. Według ustaleń policji, mężczyzna miał następnie napaść na mężczyznę w podeszłym wieku łamiąc mu obydwie ręce.

Zobacz także

We wtorek poznańska policja udostępniła nagranie, prosząc o kontakt w przypadku rozpoznania podejrzanego. Dzięki zgłoszeniom od mieszkańców miasta udało się go zatrzymać. Okazało się, że sprawcą obydwu ataków jest bezrobotny 31-latek. Zatrzymano go wieczorem w jego mieszkaniu. Na komisariacie przyznał się do winy.

– Agresywny rowerzysta złożył wyjaśnienia. Usłyszał zarzut uszkodzenia ciała w związku z czynem o charakterze chuligańskim. Prokuratura w najbliższych godzinach zdecyduje, czy zostanie tymczasowo aresztowany – mówił w rozmowie z poznańską "Wyborczą" Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Zobacz także

RadioZET.pl/poznan.wyborcza.pl/MP