Trzech pedofilów, w tym ojciec ofiary, skazani. Sąd nie miał litości

03.10.2019 19:57
Pedofilia
fot. EAST NEWS

Sąd nie miał litości dla trójki pedofilów, wśród których znalazł się ojciec ofiary. „Głos Wielkopolski” pisze o skazaniu oprawców małego chłopczyka na sześć, 12 i 15 lat więzienia. Kilkulatek z podpoznańskiego Dopiewa był regularnie molestowany przez oprawców.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Ta historia mrozi krew w żyłach. Gdy chłopczyk trafił do rodziny zastępczej i zaznał normalnego życia, zgodził się opowiedzieć o przeżytej traumie. Okazało się, że jego ojciec, Wojciech K. oraz koledzy (Karol K. i Marcin W.) gwałcili i molestowali chłopca, gdy ten miał 6-7 lat. Dramat trwał co najmniej od 2013 roku. Mimo sygnałów ze strony opieki społecznej i szkoły, zatrzymania ruszyły dopiero w 2017 roku. Proces przed sądem - w połowie ubiegłego roku.

Zobacz także

O wyroku jako pierwsza napisała dziś poznańska "Gazeta Wyborcza". Sąd nie miał litości dla pedofilów, którzy zorganizowali chłopcu piekło. Trwało ono wiele miesięcy, gdyż służby zbyt opieszale działały w sprawie patologii w rodzinie K.

Gdy w końcu chłopczyk decyzją sądu trafił pod opiekę Krzysztofa Matusiaka, emerytowanego policjanta, prowadzącego Pogotowie Rodzinne, zaczął opowiadać o swoich koszmarach. Jak pisał „Głos Wielkopolski” mężczyźni regularnie molestowali go seksualnie. Gwałcili gdy zasnął, kazali oglądać pornografię.

To była najbardziej dramatyczna historia, z jaką się zetknęliśmy, a trafiały już do nas i wciąż trafiają dzieci wykorzystywane seksualnie. Żadne nie miało jednak takiej traumy

Krzysztof Matusiak, Pogotowie Opiekuńcze, dla "GW"

Proces toczył się w trybie niejawnym. Mediom udało się jednak dowiedzieć o wyroku. Najwyższą karę dostał ojciec syna – 15 lat więzienia. To maksymalna kara za gwałt w polskim prawie. Nie może kontaktować się z synem przez 15 lat. Ma zapłacić mu 100 tys. zł nawiązki.

Zobacz także

Znajomy ojca został skazany na 12 lat więzienia, a drugi ze znajomych na sześć lat odsiadki. Ich nawiązki wobec chłopca wynoszą, odpowiednio 100 tys. zł i 50 tys. zł – podaje „Gazeta Wyborcza”.

RadioZET.pl/Głos Wielkopolski/Gazeta Wyborcza