Zamknij

Słoń Ninio po wizycie u dentysty. Stracił drugi cios

26.08.2019 17:42

Sukcesem zakończyła się wizyta słonia Ninio u dentysty. 20-letni kolos z poznańskiego zoo stracił drugi cios. Ogród zoologiczny potwierdził, że zabieg przebiegł pomyślnie.

Słoń Ninio
fot. PAP

Słoń Ninio to ulubieniec turystów poznańskiego zoo. Od lat ma problem z ciosami, co kończy się kolejnymi wizytami słonia u weterynarzy-dentystów.

Zobacz także

A że o takiego nad Wisłą niełatwo, pracownicy zoo zamówili wizytę specjalistów z RPA. Rzeczniczka poznańskiego zoo przekazała w poniedziałek, że zabieg trwał kilka godzin i przebiegł pomyślne. Słoń stracił jednak swój drugi cios.

Teraz ten przycięty i zaplombowany cios musiał zostać usunięty. Operacja była długotrwała i bardzo wyczerpująca. Niestety wiemy, że głęboko w kieszeni ciosa został mały fragment. Nie można go było wydobyć, bo w trosce o zdrowie zwierzęcia trzeba było zakończyć operację i wybudzić słonia. Jeśli ten kawałek sam nie wyjdzie, pewnie za rok konieczny będzie jeszcze jeden zabieg

Małgorzata Chodyła, rzeczniczka poznańskiego zoo

Usuwanie zęba nastąpiło po uśpieniu zwierzęcia. Słoń przez najbliższe godziny i dni będzie dochodził do siebie. Rzeczniczka zoo stwierdza, że może już pić, za chwilę dostanie coś do jedzenia.

- Przez najbliższe godziny nasi pracownicy będą uważnie monitorowali jego kondycję – dodała.

Usunięty kawałek ciosa zostanie spalony na specjalnie zorganizowanym wydarzeniu. Ma ono zwrócić uwagę na problem kłusownictwa i zabijania słoni w celu zdobycia kości słoniowej, m. in. w Chinach.

Słoń Ninio
fot. PAP

RadioZET.pl/PAP