Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sprawa Ewy Tylman. Jest nowe nagranie z imprezy

14.09.2017 20:04

Poznański sąd zaprezentował niepublikowane wcześniej nagrania z Pijalni Wódki i Piwa, gdzie na imprezie firmowej przebywali m.in. Ewa Tylman oraz oskarżony o zabicie jej Adam Z.

Tylman fot. Nagranie z monitoringu

Na filmie widać, jak Adam Z. przytula się do koleżanek, obejmuje je i całuje z czułością. Jakość materiału nie jest najwyższa, ale jego zawartość nie wydaje się szczególnie podejrzana.

Nagranie ma być jednak dowodem w sprawie i na poparcie tezy prokuratury, jakoby Adam Z. był "pobudzony seksualnie", co z kolei miało być motywem zabójstwa. Mężczyzna jest jednak gejem, co wielokrotnie podkreślał i co potwierdził także biegły seksuolog.

Poznańska "Gazeta Wyborcza" przytacza z kolei zeznania jednego ze świadków - koleżanki obydwojga, która również uczestniczyła we wspomnianej imprezie. – Ja bym sobie na to nie pozwoliła. Dla mnie takie zachowanie jest niedopuszczalne, bo mam męża, ale nie wiem, jak sama bym się zachowała, gdybym była pod większym wpływem alkoholu – komentowała.

Ewa Tylman zaginęła 23 listopada 2015 roku. Kobieta wracała z firmowej imprezy. Ostatni raz była widziana w nocy z 22 na 23 listopada 2015 roku nieopodal ul. Mostowej, przed mostem Rocha w Poznaniu. Towarzyszył jej kolega, Adam Z. Ciało 26-latki odnaleziono kilka miesięcy później, w lipcu 2016 roku, w Warcie w pobliżu miejscowości Czerwonak.

RadioZET.pl/poznan.wyborcza.pl/MP

Oceń