Zamknij

Wybuch w kamienicy w Poznaniu. Kiedy zakończą się oględziny? Co z dobytkiem mieszkańców? [NOWE FAKTY]

Redakcja
07.03.2018 11:35

Najprawdopodobniej w środę policja z Poznania zakończy oględziny na gruzowisku zawalonej kamienicy. Dzień wcześniej, przy pomocy nadzoru budowlanego, policjanci weszli do mieszkania na pierwszym piętrze budynku, gdzie miała zostać zamordowana młoda kobieta i gdzie doszło do wybuchu.

Poznań
fot. PAP

Funkcjonariusze wciąż zbierają dowody na miejscu wybuchu. Na gruzowisku pracuje też biegły z dziedziny gazownictwa i biegły ds. przepisów przeciwpożarowych, a także inspektor budowlany.

Zobacz także

Służby cały czas zastanawiają się, jak umożliwić mieszkańcom zabranie swojego dobytku z niezniszczonej wybuchem części kamienicy — klatka schodowa jest zupełnie zdewastowana, więc dostanie się do mieszkań będzie możliwe od zewnątrz np. przez okna balkonowe. Najprawdopodobniej będzie to możliwe dopiero za kilka dni.
Inspektor budowlany nakazał, aby po zakończeniu policyjnych oględzin wspólnota mieszkaniowa rozebrała uszkodzone elementy kamienicy, przede wszystkim ściany szczytowej, która grozi zawaleniem.

Wybuch w kamienicy w Poznaniu

Przypomnijmy: do wybuchu w kamienicy przy ul. 28 Czerwca 1956 na poznańskim Dębcu doszło w niedzielę nad ranem. Przyczyną było najprawdopodobniej podpalenie instalacji gazowej, którego dokonać miał mieszkający w budynku Tomasz J. Mężczyzna usiłował popełnić samobójstwo, a wcześniej miał zabić swoją żonę Beatę J., o którą był zazdrosny.

Zobacz także

W wyniku eksplozji zginęło 5 osób, a ponad 20 zostało rannych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi poznańska Prokuratura Okręgowa. Pomoc mieszkańcom poszkodowanym w zdarzeniu zadeklarowali już Andrzej Duda oraz prezydent miasta Jacek Jaśkowiak.

RadioZET.pl/DW/MP