Zamknij

Patologia w Poznaniu. Zostawiali psy na parapecie [FOTO]

Redakcja
27.10.2017 14:57
Pies
fot. Facebook/Fundacja Animal Security

Bulwersująca sprawa z Poznania. Właściciele dwóch psów wystawiali je na parapet swojego mieszkania i zamykali okna. Robili to regularnie, więc sąsiedzi w końcu zaalarmowali policję oraz aktywistów zajmujących się ochroną praw zwierząt. Czworonogi zostały już odebrane niegodziwym właścicielom, czekają teraz, aż ktoś normalny weźmie je w opiekę.

O sprawie pisał m.in. lokalny portal epoznan.pl, a jako pierwsza poinformowała o tym na swoim profilu na Facebooku fundacja Animal Security:

"Dziś odebraliśmy interwencyjnie dwa psy. Właściciele od czasu, do czasu zamykali je na parapecie - za oknem (co widać na załączonym zdjęciu)! Potrzebujemy pilnie domów tymczasowych. Nie mogliśmy pozwolić, by psy zostały ze swoimi właścicielami, ale jeśli nie znajdziemy im normalnego domu (gdzie psiaki będą bezpieczne) to niestety będziemy musieli zawieźć je do schroniska. Dodamy, że psiaki są przyjacielskie w stosunku do siebie, jak i do człowieka" - czytamy w poście.

Jak mówi w rozmowie z serwisem Wiesława Borysiak z fundacji, AS otrzymało zgłoszenie, że zwierzęta były wystawiane na parapet co najmniej kilka razy, także bywały dni, gdy w ogóle nie wyprowadzano ich na dwór. Dodaje też, że akcja "odbicia" czworonogów odbyła się z udziałem policji, dlatego też niezbędne będzie złożenie zeznać. Na razie nie wiadomo, jakie ew. konsekwencje mogą spotkać właścicieli psów.

To nie pierwszy tego typu okropny przypadek w Poznaniu - w kwietniu tego roku sąd skazał na rok więzienia bez zawieszenia mężczyznę, który wystawił swojego czworonoga na parapet. Zwierzę, pomimo udzielonej mu pomocy weterynarza, skonało na miejscu.

RadioZET.pl/epoznan.pl/MP