Zamknij

Napadła na kobietę w 8. miesiącu ciąży. Jest w rękach policji

11.07.2019 17:44
Napadła na kobietę w 8. miesiącu ciąży. Jest w rękach policji
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Kobieta, która napadła na poznaniankę w ósmym miesiącu ciąży, została zatrzymana przez policję. Do napaści doszło w biały dzień w okolicy Parku Wilsona. Nikt ze świadków zdarzenia nie pomógł wówczas ciężarnej.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policja początkowo nie chciała zająć się sprawą ataku na ciężarną, bo takie incydenty są ścigane z oskarżenia prywatnego.

Zobacz także

- Tego typu sytuacje, tego typu incydenty zgodnie z polskim prawem są ścigane z oskarżenia prywatnego – mówił wcześniej w rozmowie z Radiem ZET rzecznik wielkopolskiej policji, Andrzej Borowiak.

Zobacz także

Rzuciła się na ciężarną, prawdopodobnie usłyszy zarzuty

Jednak po obejrzeniu nagrań z monitoringu komendant komisariatu Poznań Grunwald uznał, ze sprawa jest bulwersująca i wszczął postępowanie z urzędu. Ponadto ofiara napaści nie mogłaby zgłosić sprawy na policję, ponieważ nie wiedziała, kto ją napadł.

Agresywna napastniczka w czwartek 4 lipca rzuciła się na ciężarną kobietę, zerwała jej kolczyk, zniszczyła okulary i wulgarnie obrażała. Teraz policja ma 48 godzin na postawienie jej zarzutów. Jak się okazuje, sprawczyni ataku miała już wcześniej w Poznaniu napadać także na inne osoby.

Zobacz także

RadioZET.pl/Danka Woźnicka