Zamknij

Poznań po nawałnicy. Nadal trwa usuwanie skutków wtorkowej ulewy

23.06.2021 08:48
Poznań po nawałnicy
fot. Spotted: MPK Poznań

W Poznaniu nadal trwa usuwanie skutków nawałnicy, jaka we wtorek 22 czerwca po południu przeszła nad miastem. Strażacy wciąż otrzymują zgłoszenia m.in. o podtopieniach.

Poznań. Wieczorem liczba zgłoszeń do PSP przekraczała 1,7 tys. Jak powiedział PAP w środę rano dyżurny wielkopolskich strażaków, nadal trwa usuwanie skutków nawałnicy. Do PSP wciąż spływają zgłoszenia dotyczące m.in. podtopień.

Burze przechodziły we wtorek nad niemal całą Wielkopolską. Skutki nawałnicy najbardziej odczuli jednak mieszkańcy Poznania i okolicznych gmin. Ulewne deszcze powodowały podtopienia; zalane były odcinki dróg.

Poznań. Nadal trwa usuwanie skutków wtorkowej nawałnicy

W wielu miejscach woda unieruchomiła lub zalała samochody, uszkodziła nawierzchnię ulic bądź chodniki. Podobna sytuacja była w podpoznańskich gminach. W Swarzędzu wyłączony z ruchu został zalany przejazd pod jednym z wiaduktów. Także tam zalane zostały samochody.

mid-21622330
fot. PAP

W Poznaniu doszło m.in. do zawalenia części dachu hali sportowej, uszkodzony został dach marketu na os. Lecha; strażacy zostali wezwani m.in. do podtopionej katedry, podtopień w szpitalach i w DPS.

Wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski informował, że w usuwanie następstw intensywnych opadów deszczu w mieście włączyły się, poza strażą pożarną, służby MPK, ZDM i Aquanetu.

Na skutek wtorkowych burz w Poznaniu, w kulminacyjnym momencie, pozbawionych energii elektrycznej było ok. 7 tys. odbiorców.

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter/ Facebook