Zamknij

Poznań w żałobie. Znicze przy przejściu dla pieszych, na którym zginęła 8-latka

29.11.2019 09:34
Przejście dla pieszych Poznań
fot. Danka Woźnicka, Twitter

Smutny poranek w Poznaniu. Przy przejściu dla pieszych, na którym zginęła 8-letnia dziewczynka, pojawiły się znicze i kwiaty. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do tragedii doszło popołudniu w czwartek, 28 listopada, na przejściu dla pieszych na ul. Opolskiej na poznańskim Świerczewie. Dziewczynka przechodziła z mamą na zielonym świetle. Wtedy potrącił ją osobowy ford. Kierująca pojazdem kobieta była trzeźwa. Mimo szybko podjętej reanimacji dziewczynka zmarła.

Zobacz także

Mieszkańcy są przerażeni koszmarną historią. W rozmowie z reporterką Radia ZET przypominają, że groźnych sytuacji na feralnych „pasach” było w przeszłości znacznie więcej.

Piesi narzekają zwłaszcza na prędkość aut. Ich zdaniem jeżdżą ul. Opolską zdecydowanie za szybko. 

To jest przejście bardzo niebezpieczne. Zielone światło, a i tak jadą samochody

przechodnie, o miejscu śmierci 8-latki

Problem stanowią też wyjeżdżający z Jesionowej w Opolską, korzystający z warunkowego przejazdu, tzw. zielonej strzałki. W tym samym czasie piesi na pasach mają zielone światło.

Zobacz także

Dramat z Poznania jest kolejną tragiczną historią, w której na przejściu ginie pieszy. Niedawno na warszawskim Bemowie na "pasach" zginął 33-letni ojciec. Ratując swoje małe dziecko na przejściu dla pieszych został potrącony przez jadącego ponad 130 km/godz. kierowcę BMW

EN_01404627_0007
fot. WALDEMAR WYLEGALSKI/Polska Press/East News

RadioZET/BCh