Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Poznań: Uwięził, zgwałcił i oślepił 23-latkę. Teraz uslyszał wyrok

Redakcja
27.02.2017 17:11
Poznań: Uwięził, zgwałcił i oślepił 23-latkę. Teraz uslyszał wyrok
fot. Twitter

- To było okrucieństwo porównywalne do średniowiecznych tortur - tak o oślepieniu, uwięzieniu i zgwałceniu (mającej dziś 24 lata) Mileny z Gniezna mówiła w poniedziałek sędzia Dorota Biernikiewicz. Skazała na 20 lat więzienia 45-latka , który w tak okrutny sposób potraktował swoją znajomą.

Pełnomocnik pokrzywdzonej Radosław Szczepaniak w swojej mowie podkreślał wagę wysokiej kary dla mężczyzny. Jego zdaniem daje ona gwarancję na to, że mężczyzna już nikogo więcej nie skrzywdzi.

Mężczyzna ma też zapłacić kobiecie 200 tysięcy złotych. Po wyjściu z więzienia ma 15-letni zakaz zbliżania się do niej na odległość bliższą niż 50 metrów i zakaz kontaktów. 

Sąd z całym przekonaniem stwierdził, że nie ma żadnych wątpliwości, że Grzegorz P. dopuścił się wszystkich zarzuconych mu czynów, w tym gwałtu, do którego się nie przyznawał. Sąd wskazał szczególne okrucieństwo w postępowaniu skazanego. Traumę gwałtu wzmocnił więzieniem kobiety i pozbawieniem jej wzroku. 

W toku śledztwa ustalono, że do tragicznego okaleczenia i znęcania się nad młodą kobietą doszło w dniach 27-29 października 2015 roku. Ofiara, oprawca i znajomi bawili się w mieszkaniu mężczyzny i spożywali alkohol. Kiedy spotkanie dobiegło końca, Grzegorz P. nie pozwolił (wówczas) 23-latce wyjść razem z innymi. Więził ją w piwnicy, a następnie w mieszkaniu. Wgniótł kobiecie gałki oczne kciukami, trwale pozbawiając ją wzroku. Kobieta została też zgwałcona.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Po trzech dniach mężczyzna po prostu odprowadził ofiarę do domu.

Zdaniem pełnomocnika pokrzywdzonej nawet tak surowy wyrok nie jest współmierny do tego, co oskarżony uczynił kobiecie. żŻdna kara nie przywróci 24-latce zdrowia.

RadioZET.pl/DW, KM