Zamknij

Obrabował dom, wytropił go policyjny pies. Ukrywał się w kanapie

25.06.2019 11:52
Obrabował dom, wytropił go policyjny pies. Ukrywał się w kanapie
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Nawet 10 lat może spędzić w więzieniu włamywacz, którego nakryto na gorącym uczynku w Poznaniu. Mężczyznę wywęszył policyjny pies, który doprowadził policjantów do rabowanego domu. Złodziej ukrywał się w… kanapie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policja z Poznania informuje o włamaniu do mieszkań jednego z tamtejszych osiedli. Mundurowi nakryli włamywacza dzięki pomocy psa policyjnego. Przywieziony na miejsce akcji czworonóg z miejsca podjął skuteczny trop.

Pies wyczuł mężczyznę, który wcześniej rozrzucał w pobliskim lesie rzeczy z obrabowywanego mieszkania. W obliczu obławy złodziej próbował się ukryć. Pies wyczuł jednak sprawcę, który ukrywał się w domowej kanapie.

Aspirant Piotr Gerke z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu otrzymał zgłoszenie, że na jednym z osiedli doszło do włamania do mieszkania. Na miejsce pojechał ze swoim psem tropiącym. Gdy dojechał pod wskazany adres, policjant zauważył w pobliskim lasku porozrzucane rzeczy, które, jak się później okazało, pochodziły z włamania. Z tego miejsca policyjny pies złapał trop i skierował swojego przewodnika pod balkon jednego z bloków.

podkom. Piotr Garstka, z wielkopolskiej policji

Mieszkanie sprawdził jeden patrol, policjant z psem zostali pod balkonem. Nagle spostrzegli, że w mieszkaniu porusza się kanapa.

Zobacz także

– Nagle policjant zauważył przez okno balkonowe, że porusza się kanapa w mieszkaniu. Wszedł przez balkon do jednego z pomieszczeń i otworzył tapczan, w którym leżał mężczyzna. Jak się okazało, był nim włamywacz – dodał Garstka.

Podejrzany przyznał się do włamania. Wskazał też, gdzie ukrył skradzione przedmioty, w tym m.in. laptopy i sprzęt elektroniczny. Grozi mu 10 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP