Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tragedia po zabiegu w klinice medycyny naturalnej. Nie żyje 35-latka

23.01.2019 07:37
xxx wiadomosci

35-latka zmarła po zabiegu w klinice medycyny naturalnej. Jak podaje Onet, 14 stycznia kobieta trafiła do Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu, gdzie dzień później zmarła. Poznańska prokuratura wszczęła śledztwo. 

Tragedia po zabiegu w klinice medycyny naturalnej. Nie żyje 35-latka fot. Shutterstock

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Pacjentka kliniki tzw. medycyny naturalnej trafiła do poznańskiego szpitala przy ulicy Szwajcarskiej w poniedziałek, 14 stycznia. Rzecznik szpitala w rozmowie z Onetem ujawnia, że u kobiety nastąpiło zatrzymanie krążenia. Wtedy personel kliniki miał wezwać pogotowie ratunkowe. 

– Kobieta trafiła na oddział intensywnej terapii. Lekarze walczyli o jej życie, ale pacjentki nie udało się uratować. Kobieta zmarła następnego dnia po godzinie 17 – mówi Stanisław Rusek.

Personel szpitala powiadomił o sprawie prokuraturę. Śledczy mają ustalić dokładną przyczynę śmierci pacjentki. Zdaniem poznańskich lekarzy kobiecie podano substancję DMSO – dimetylosulfotlenek, którego działanie jest podobne do działania sarinu, czyli gazu bojowego. 

Przeprowadzona sekcja zwłok nie dała odpowiedzi na pytanie, dlaczego pacjentka zmarła. Zlecono dodatkowe badania – informuje Onet.

RadioZET.pl/Onet/DG 

Oceń