Zamknij

Tragedia po zabiegu w klinice medycyny naturalnej. Nie żyje 35-latka

Redakcja
23.01.2019 07:37
Tragedia po zabiegu w klinice medycyny naturalnej. Nie żyje 35-latka
fot. Shutterstock

35-latka zmarła po zabiegu w klinice medycyny naturalnej. Jak podaje Onet, 14 stycznia kobieta trafiła do Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu, gdzie dzień później zmarła. Poznańska prokuratura wszczęła śledztwo. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Pacjentka kliniki tzw. medycyny naturalnej trafiła do poznańskiego szpitala przy ulicy Szwajcarskiej w poniedziałek, 14 stycznia. Rzecznik szpitala w rozmowie z Onetem ujawnia, że u kobiety nastąpiło zatrzymanie krążenia. Wtedy personel kliniki miał wezwać pogotowie ratunkowe. 

– Kobieta trafiła na oddział intensywnej terapii. Lekarze walczyli o jej życie, ale pacjentki nie udało się uratować. Kobieta zmarła następnego dnia po godzinie 17 – mówi Stanisław Rusek.

Personel szpitala powiadomił o sprawie prokuraturę. Śledczy mają ustalić dokładną przyczynę śmierci pacjentki. Zdaniem poznańskich lekarzy kobiecie podano substancję DMSO – dimetylosulfotlenek, którego działanie jest podobne do działania sarinu, czyli gazu bojowego. 

Zobacz także

Przeprowadzona sekcja zwłok nie dała odpowiedzi na pytanie, dlaczego pacjentka zmarła. Zlecono dodatkowe badania – informuje Onet.

RadioZET.pl/Onet/DG