Zamknij

Mieli prowadzić SPA, prowadzili agencje towarzyskie. Gang sutenerów rozbity [WIDEO]

Joanna Śpiechowicz
12.03.2019 07:41
Mieli prowadzić SPA, prowadzili agencje towarzyskie. Gang sutenerów rozbity [WIDEO]
fot. CBŚP

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało w Poznaniu pięć agencji towarzyskich. Zatrzymano też 13 osób, które miały czerpać korzyści z cudzego nierządu. O kierowanie grupą podejrzana jest kobieta o pseudonimie „Kama”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O akcji policjantów poinformowała we wtorek kom. Iwona Jurkiewcz z CBŚP.

– Ustaliliśmy, że na terenie Poznania działają agencje towarzyskie prowadzone pod szyldem salonów SPA. Z naszych informacji wynikało, że podejrzani zajmują się sutenerstwem, a z procederu tego uczynili sobie stałe źródło dochodu – powiedziała kom. Jurkiewicz.

Według ustaleń CBŚP i Prokuratury Okręgowej w Poznaniu agencjami zarządzała Ewa D. posługująca się pseudonimem „Kama”. Kobieta miała zatrudniać prostytutki i ochroniarzy, którzy pilnowali lokali.

3-307393_m

Zobacz także

Grupa działała w Poznaniu od około dwóch lat i miała zarobić na czerpaniu korzyści z cudzego nierządu blisko milion złotych. Funkcjonariusze ustalili, że w agencjach w tym czasie pracowało około 100 kobiet.

Likwidację agencji towarzyskich przeprowadziło CBŚP z Poznania wspierane przez funkcjonariuszy z Łodzi, Opola, Bydgoszczy, Wrocławia, Gdańska oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

– Funkcjonariusze o tej samej godzinie weszli do obiektów i zamknęli pięć agencji towarzyskich. Działania zostały przeprowadzone w ścisłym centrum Poznania – podała kom. Jurkiewicz.

W Poznaniu zatrzymano 11 osób, kolejne dwie zostały ujęte w Gdańsku i Wrocławiu. Większość podejrzanych to kobiety.

3-307406_m

Zobacz także

W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu wszystkim zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty dotyczące czerpania korzyści majątkowych z nierządu innych osób. „Kama” usłyszała zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a pozostałym podejrzanym grozi odpowiedzialność za udział w tej grupie. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

Kom. Jurkiewicz podkreśla, że śledztwo jest w początkowej fazie. Funkcjonariusze ustalają m.in., jak werbowane były kobiety, które świadczyły usługi seksualne w agencjach, a także jakiego majątku dorobili się na tym procederze podejrzani.

RadioZET.pl/PAP/JŚ