Zamknij

Bezdomny z podejrzeniem koronawirusa uciekł ze szpitala. "Na papierosa"

25.03.2020 16:53
Koronawirus w Polsce
fot. PAP

Bezdomny mężczyzna, który trafił do poznańskiego szpitala zakaźnego z możliwym zakażeniem koronawirusem – uciekł z placówki, kiedy wyszedł przed budynek „na papierosa”. Mężczyzna został już odnaleziony.

Zobacz także

Jak wyjaśnił szef Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i rzecznik jednoimiennego szpitala zakaźnego w Poznaniu lek. med. Jacek Górny, do zdarzenia doszło w środę rano.

Pacjent to mężczyzna palący. Wychodził na papierosa - w końcu wyszedł na "trochę dłużej". Ale natychmiast, jak tylko powzięliśmy informacje, dosłownie chwilę później, że ten mężczyzna się oddalił - powiadomiona została policja

– mówił Górny. Jak dodał, mężczyzna został już odnaleziony i wrócił do szpitala na dalsze leczenie. Wyniki badań mężczyzny, przeprowadzonych w kierunku obecności koronawirusa, mają być znane jeszcze w środę w godzinach wieczornych.

Zobacz także

Dotychczas w Wielkopolsce potwierdzono łącznie 55 przypadków zakażenia koronawirusem, dwie osoby zmarły. W skali kraju zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 957 osób, zmarło 13 z nich.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP