Zamknij

Ciało znalezione w Warcie. Czy to zaginiony Michał Rosiak?

Redakcja
03.03.2019 19:21
Ciało znalezione w Warcie. Czy to zaginiony Michał Rosiak?
fot. materiały prasowe

Strażacy wyłowili z Warty ciało mężczyzny. Zwłoki zauważył w Obornikach koło Poznania przypadkowy przechodzień. Policja nie udziela szczegółowych informacji, ale jak podane portal Onet, wpis biura detektywistycznego, które szukało Michała Rosiaka, sugeruje, że może to być zaginiony student.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Informację o znalezionych w Warcie zwłokach mężczyzny policjanci otrzymali w niedzielę około 13.00. Odkrył je w Obornikach przypadkowy przechodzień.

- Na miejsce udali się policjanci i strażacy. Ciało zostało wyłowione, okazało się, że to zwłoki mężczyzny. (…) Policjanci są w trakcie ustalania tożsamości mężczyzny - mówi w rozmowie z Onetem rzeczniczka wielkopolskiej policji  Iwona Liszczyńska.

Wiele wskazuje jednak na to, że ciało odnalezione w Warcie to zwłoki zaginionego Michała Rosiaka, studenta Politechniki Poznańskiej.

Zobacz także

O śmierci chłopaka, bez podawania szczegółów, poinformowało  biuro detektywistyczne Weremczuk & Wspólnicy, które na prośbę rodziny prowadziło poszukiwania 19-letniego Michała.

„Niestety nasze tragiczne ustalenia okazały się prawdziwe... Spoczywaj w pokoju” - czytamy na Facebooku.

Policja nie komentuje tych doniesień.

Zaginięcie Michała Rosiaka

Michał Rosiak zaginął w nocy z 17 na 18 stycznia. Wyszedł z klubu nocnego w centrum Poznania i udał się na przystanek autobusowy w okolicach dworca Poznań Garbary. Tam ślad po nim zaginął.

Zobacz także

Jak informują media, mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku. Za przystankiem jest stroma skarpa. Student mógł przypadkowo spaść z niej do Warty.

RadioZET.pl/Onet.pl/JŚ