Zamknij

Jacek Jaśkowiak przeszedł operację. Prezydent Poznania nie może mówić

Redakcja
31.01.2019 14:10
Jaśkowiak
fot. PAP

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który dwa dni wcześniej trafił do szpitala, przeszedł operację gardła. Na razie nie może mówić, czeka go również ok. trzytygodniowy okres przerwy w pracy.

O wizycie prezydenta Poznania w tamtejszym szpitalu pisaliśmy już wczoraj. Według pierwszych doniesień mogła mieć ona związek z problemami z krtanią, które miał w przeszłości (1,5 roku temu poddał się już zabiegowi usunięcia guza z tego narządu). 

Zobacz także

Jaśkowiak przeszedł operację gardła w klinice chirurgii głowy, szyi i onkologii laryngologicznej Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, prezydent czuje się dobrze, ale na razie nie może mówić – porozumiewa się ze światem za pomocą gestów oraz komunikatorów elektronicznych.

– Napisał, że czuje się świetnie i operacja poszła ok. Musi teraz odpoczywać i oszczędzać głos. Za około 2-3 tygodnie będzie mógł wrócić do pracy – powiedziała w rozmowie z WP osoba z otoczenia Jaśkowiaka. Z kolei jego rzeczniczka Hanna Surma potwierdziła, że włodarz miasta przebywa na zwolnieniu lekarskim, ale nie podała konkretnego terminu jego powrotu do aktywności zawodowej. 

RadioZET.pl/wp.pl/MP