Zamknij

Tragedia w kościele w Poznaniu. Ksiądz powiesił się po spowiedzi

21.01.2021 12:06
Ksiądz
fot. Michal Wozniak/East News

Były wikariusz parafii św. Michała Archanioła w Poznaniu wyspowiadał się i popełnił samobójstwo. Zwłoki duchownego odkryła jedna z parafianek.

Do tragedii w kościele św. Michała Archanioła w Poznaniu doszło w środę 20 stycznia. Jak podaje ''Głos Wielkopolski'', ksiądz, który na co dzień nie pełnił posługi w tej parafii, zadzwonił do proboszcza i poprosił o spowiedź. Później jego zwłoki odnalazła jedna z parafianek. 

- To ogromna tragedia. Wszyscy jesteśmy w szoku i zastanawiamy się, dlaczego do tego doszło [...] Podczas spowiedzi nie zapaliła mi się żadna lampka w głowie. Nic na to nie wskazywało - powiedział ksiądz Eugeniusz Guździoł. 

Według nieoficjalnych informacji ksiądz miał problemy zdrowotne. Obecnie nic nie wskazuje na to, by osoby trzecie przyczyniły się do śmierci duchownego - potwierdziła poznańska policja. 

Gdzie osoby będące w kryzysie samobójczym mogą szukać pomocy? Czujesz, że bliska osoba może chcieć odebrać sobie życie? Ma zły nastrój, brak chęci do życia, coraz częściej mówi o jego zakończeniu. To sygnały alarmowe, których absolutnie nie wolno lekceważyć.

  • Telefon Zaufania dla Dorosłych: 116 123,
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111,
  • www.liniawsparcia.pl,
  • www.pokonackryzys.pl,
  • Numer alarmowy: 112.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Głos Wielkopolski