Zamknij

Matka zadźgała 3-letnią Zuzię kuchennym nożem. Starannie zaplanowała zbrodnię

08.11.2021 18:07
policja
fot. Marek BAZAK/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Magdalena C. zadała trzyletniej córce ciosy kuchennym nożem w okolice serca, wcześniej próbowała dusić dziecko. Kobieta przyznała się do winy i usłyszała zarzut zabójstwa, który później został zmieniony na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. W poniedziałek poinformowano, że poznanianka była poczytalna.

Magdalena C. 4 maja w Poznaniu zadała córce co najmniej trzy ciosy kuchennym nożem w okolice serca. Po zranieniu córki zadzwoniła do znajomego i poinformowała go o tym, co zrobiła. Ciężko ranna dziewczynka zmarła w czasie operacji w szpitalu im. Karola Jonschera. Jak przyznali lekarze, miała bardzo głęboką ranę kłutą serca.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał w poniedziałek PAP, że po przeprowadzeniu obserwacji sądowo-psychiatrycznej biegli stwierdzili poczytalność podejrzanej w chwili popełniania zarzucanych jej czynów. - Miała ona zachowaną zdolność do rozpoznania ich znaczenia i kierowania swoim postępowaniem – powiedział. Kobiecie grozi od 12 lat więzienia do dożywocia – przekazała prokuratura.

Poznań. Matka zabiła córeczkę kuchennym nożem. Była poczytalna

W czasie zatrzymania przez policję Magdalena C. była trzeźwa. Kobieta przyznała się do winy. Tłumaczyła śledczym, że chciała popełnić tzw. rozszerzone samobójstwo, ale po zranieniu dziecka nie była w stanie targnąć się na swoje życie. Kobiecie przedstawiono zarzut zabójstwa córki. Podejrzana została tymczasowo aresztowana.

13 maja Prokuratura Krajowa oświadczyła, że po analizie akt sprawy poleciła poznańskim śledczym zmienić stawiany kobiecie zarzut na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Decyzję PK uzasadniono m.in. drastycznymi szczegółami związanymi z przebiegiem zbrodni. 

W toku śledztwa ustalono, że matka dziewczynki starannie zaplanowała zabójstwo, rozciągnęła je w czasie i wykorzystała ufność dziecka. "Poleciłem zmianę postawionego jej zarzutu na surowszy - zabójstwo popełnione ze szczególnym okrucieństwem" - poinformował wówczas na Twitterze minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. "Matka wybrała bardzo ostry nóż i powoli zabijała małą Zuzię, uderzając ją kilkakrotnie ostrzem w okolice serca i w plecy. Potem dusiła ją rękoma, gdy ta płakała i błagała, by mama przestała" - dodał.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Szymon Kiepel/Twitter

C