Zamknij

Poznań. Miały być trojaczki. Urodziły się czworaczki. "Jedno dziecko mamy gratis"

13.02.2022 13:20

Czworaczki urodziły się w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. To trzy dziewczynki i chłopiec. Ich stan określany jest jako dobry.

Czworaczki
fot. ilustracyjne. Shutterstock

Czworaczki z Poznania przyszły na świat w sobotę 12 lutego. – To trzy dziewczynki i jeden chłopiec. Dzieci urodziły się w stanie dobrym – powiedziała Małgorzata Kolczyńska, rzeczniczka prasowa Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jak dodała, waga urodzeniowa dzieci wynosiła od 1245 do 1860 g.

W Poznaniu urodziły się czworaczki. "Jedno dziecko mamy gratis"

Szczęśliwymi rodzicami czworaczków jest para z Wilkowyi w Wielkopolsce. Ojciec dzieci powiedział lokalnym mediom, że spodziewał się trojaczków, "a tymczasem jedno dziecko mamy gratis". – Jeszcze ich nie widziałem, tylko rozmawiałem z żoną. Najważniejsze, że małżonka i dzieci czują się dobrze – powiedział ojciec dzieci cytowany przez lokalny portal jarocinska.pl.

– Żona jest bardzo dzielna. Jestem z niej bardzo dumny. Nie wiem co mam więcej powiedzieć. Jestem zszokowany, ale pozytywnie. Bardzo się cieszę, ale z tyłu głowy towarzyszą mi zmartwienia. Jak sobie poradzimy, ale teraz nie mamy już wyboru. Trzeba dać sobie radę – zaznaczył.

W styczniu ub. roku w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu urodziły się pięcioraczki. Na świat przyszły wówczas cztery dziewczynki i chłopiec. Dzieci urodziły się w 29. tygodniu ciąży. W poród zaangażowanych było łącznie 30 pracowników szpitala. Waga urodzeniowa dzieci wynosiła od 680 do 1180 gramów.

RadioZET.pl/PAP