Zamknij

Policjanci z zarzutami o zorganizowaną działalność przestępczą to "łowcy głów"

30.01.2020 17:31
Policjanci z zarzutami o zorganizowaną działalność przestępczą to "łowcy głów"
fot. Danka Woźnicka/Twitter

Funkcjonariusze z Poznania, którym prokuratura w Olsztynie postawiła zarzuty za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, to członkowie Zespołu Poszukiwań Celowych, czyli tzw. łowców głów - to nieoficjalna informacja ze źródeł policyjnych reporterki Radia ZET Danki Woźnickiej.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policjanci ci mają także zarzut przekroczenia uprawnień, ale, jak wyjaśnia prokuratura, nie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Łowcy głów to elitarna jednostka policji, zajmująca się poszukiwaniami najgroźniejszych przestępców. Funkcjonariusze tej jednostki m.in. ścigali przez pół Europy Kajetana P., podejrzanego o brutalne zamordowanie nauczycielki w Warszawie. Złapali go ostatecznie na Malcie.

Zobacz także

Wszyscy mundurowi zostali zawieszeni

Zobacz także

Policjantów broni związek zawodowy. Przewodniczący Andrzej Szary dał im poręczenie osobiste, ponieważ, jak mówi, zna ich bardzo dobrze. Twierdzi, że to doświadczeni i cieszący się szacunkiem funkcjonariusze. Zdaniem Szarego, zostaną oni oczyszczeni z zarzutów. Wszyscy policjanci są zawieszeni, mają dozór policji, złożyli poręczenia majątkowe oraz mają zakaz opuszczania kraju.

Zobacz także

W tej samej sprawie 3-miesięczny areszt tymczasowy dostało dwóch emerytowanych policjantów. Nie mają oni wsparcia związku zawodowego. W sumie w sprawie zarzuty ma 9 osób.

 

RadioZET.pl/RadioZET/Danka Woźnicka