Zmarła 14-miesięczna dziewczynka. Jerzy Zięba obraził lekarzy: „bezlitosne sku****yny”

Redakcja
07.11.2018 11:44
Jerzy Zięba
fot. East News

W poznańskim szpitalu zmarła 14-miesięczna dziewczynka. Okazało się, że dziecko było zarażone pneumokokami. „Najchętniej odrąbałbym im te durne lekarskie łby” – napisał po śmierci dziecka Jerzy Zięba, propagator naturoterapii i medycyny niekonwencjonalnej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

14-miesięczna dziewczynka trafiła do poznańskiego szpitala pod koniec października. Była w ciężkim stanie, nieprzytomna. Początkowo lekarze podejrzewali u dziecka sepsę. W nocy stan dziewczynki się pogorszył i nad ranem została przekazana na oddział intensywnej terapii.

Na wyraźne żądanie rodziców dziecku podano witaminę C. Rodzice kwestionowali również sposoby leczenia w szpitalu. 14-miesięczna dziewczynka zmarła, jak się okazało, z powodu zarażenia pneumokokami.

Zobacz także

Po śmierci dziewczynki na Facebookowym profilu Jerzego Zięby pojawił się obszerny wpis. Propagator naturoterapii i medycyny niekonwencjonalnej oskarżył lekarzy z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej w Poznaniu. 

„Lekarze mieli askorbinian sodu. Niestety, nie zgodzili się podać dziecku w agonii, dziecku umierającemu” – napisał Zięba. W dalszej części wpisu nazwał lekarzy „bezlitosnymi sku****ynami”. 

Lekarze z poznańskiego szpitala potwierdzili, że dziewczynka nie była w ogóle szczepiona. Od roku szczepienia przeciwko pneumokokom są w Polsce obowiązkowe.

Wielkopolska Izba Lekarska ws. słów Zięby złożyła zawiadomienie do prokuratury. – Naszym zdaniem jego wpis zawiera treści, które naruszają chronione dobrem prawa środowiska lekarskiego – powiedziała w rozmowie z Onetem Katarzyna Strzałkowska, rzeczniczka Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Pneumokoki to realne zagrożenie. Jakie choroby wywołują?

RadioZET.pl/PAP/Onet/DG