Zamknij

Nożownik grasował w tramwajach. "Pasażerowie uciekali w popłochu"

13.07.2022 11:08

Chwile grozy przeżyli pasażerowie tramwajów w Poznaniu, którym 28-latek groził nożem. Policjanci obezwładnili i aresztowali mężczyznę. Okazało się, że miał 2 promile alkoholu we krwi.

Nożownik w tramwaju
fot. Karolina Adamska/East News/Zdjęcie ilustracyjne

Mł. asp. Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu powiedziała, że we wtorek około godz. 21 na ul. Kórnickiej policjanci zatrzymali mężczyznę z nożem. - Miał wcześniej grozić tym nożem innym osobom, tym które były na przystanku, ale również pasażerom tramwajów - powiedziała.

Pasażerowie byli przerażeni. Jak relacjonuje czytelnik Głosu Wielkopolski, ludzie uciekali z tramwaju w popłochu. - Na szczęście nikomu nic się nie stało. 28-latek został szybko obezwładniony i zatrzymany, a nóż zabezpieczony - poinformowała Marta Mróz z poznańskiej policji.

Poznań. Nożownik groził pasażerom w tramwajach

Mróz opisała, że mężczyzna początkowo jechał w stronę centrum miasta, podróżując tramwajem linii nr 8. Później na rondzie Śródka przesiadł się do tramwaju linii nr 16 kierującego się na poznańskie Franowo. - Wszystkie osoby, które w tym czasie były świadkami tego zdarzenia, albo poczuły się pokrzywdzone, prosimy o pilny kontakt z policjantami z komisariatu Poznań – Nowe Miasto - powiedziała. 
 
Jak dodała, 28-latek w chwili zatrzymania był pijany - miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna był w przeszłości notowany przez policję.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Głos Wielkopolski