Po alkoholu i dopalaczach kierował autem. Odgryzł policjantowi kawałek palca

15.02.2020 19:45
Poznań
fot. Twitter/Andrzej Borowiak

Poznańska policja zatrzymała 29-latka, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu i dopalaczy. Podczas interwencji mężczyzna stawiał opór, a jednemu z policjantów odgryzł... kawałek palca. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

O sprawie jako pierwszy doniósł lokalny portal epoznan.pl, zaalarmowany przez czytelników, Przekazywali oni informacje na temat policyjnego pościgu za białym oplem corsą, która policja uskuteczniała na ul Roosevelta - w sąsiedztwie Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Dworca Głównego. 

Zobacz także

Mężczyzna kierujący pojazdem miał się nie zatrzymać do kontroli, nie zareagował na sygnały funkcjonariuszy, w związku czym policja ruszyła za nim. Służby potwierdzają, że doszło do takiego zdarzenia

Zobacz także

- W okolicach targów mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że 29 - latek jest nietrzeźwy, nie miał też uprawnień do kierowania pojazdem. Był bardzo agresywny wobec funkcjonariuszy - powiedziała w rozmowie z epoznan.pl podinsp. Iwona Liszczczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji. Kilka szczegółów dodała również w rozmowie z poznańską "Gazetą Wyborczą":

Okazało się, że jest nietrzeźwy, miał 0,8 promila alkoholu. Podejrzewamy, że mógł być na dopalaczach, dlatego pod nadzorem policjantów został przewieziony na oddział toksykologiczny, by pobrać mu krew do badań i sprawdzić, pod wpływem jakich środków się znajdował. Prowadził auto bez prawa jazdy. Odpowie za wszystkie z wykroczeń 

Iwona Liszczyńska

Odgryzł policjantowi fragment palca

Ale to niejedyne szczegóły akcji, które wyszły na jaw. Jak poinformował na Twitterze rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, mężczyzna nie tylko był nietrzeźwy i pod wpływem substancji psychoaktywnych, ale okazało się także recydywistą, w dodatku w bardzo agresywny sposób potraktował jednego z funkcjonariuszy. 

"Szaleniec. Po dopalaczach i alkoholu, wielokrotny złodziej, podczas zatrzymania odgryzł policjantowi półtora centymetrowy fragment palca. Jutro opublikujemy nagranie, jak wyglądał pościg. Na szczęście w bezpiecznym miejscu policjanci skutecznie go przerwali" - napisał Borowiak.  

Zobacz także

RadioZET.pl/epoznan.pl/Twitter