Zamknij

Podpalili przedszkole i uciekli. Wszystko nagrały kamery

29.08.2019 14:44
 Przedszkole Jak U Mamy
fot. Przedszkole Jak U Mamy

Trzech zamaskowanych mężczyzn podpaliło przedszkole na poznańskim Świerczewie. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery. Sprawą zajmuje się policja. Sprawcy są jednak nieuchwytni.

Do podpalenia przedszkola „Jak u mamy” doszło w nocy z 7 na 8 sierpnia przy ul. Na Uboczu w Poznaniu, ale po trzech tygodniach od zdarzenia sprawcy wciąż są nieuchwytni. To dlatego przedstawiciele placówki zdecydowali się na opublikowanie nagrania z monitoringu, prosząc o pomoc w ustaleniu tożsamości podpalaczy. „Jeśli ktoś rozpoznaje tych łobuzów, prosimy o kontakt. Gwarantujemy anonimowość. Za wskazanie podpalaczy przewidujemy nagrodę pieniężną” – czytamy na profilu przedszkola na Facebooku.

Na szczęście ogień pojawił się w przedszkolu w nocy, gdy w placówce nikogo nie było. Straty są jednak spore. W sieci utworzono już zbiórkę. „Mamy nadzieje na uzbieranie funduszy, które pokryją zaliczki dla firm remontowych, dezynfekująco-czyszczących oraz najpilniejsze akcesoria potrzebne naszym małym podopiecznym”. Dzieciom zapewniono już tymczasowe lokum zastępcze.

„Każdy dzień zwłoki jest dla nas na wagę złota, ponieważ z informacji uzyskanych od specjalistów - im dłużej budynek pozostaje w obecnym stanie zniszczenia, tym więcej będzie kosztować jego renowacja i przystosowanie go do bezpiecznego użytkowania przez dzieci” – piszą pracownicy placówki.

Zobacz także

RadioZET.pl/Głos Wielkopolski/pomagam.pl